پی ساختمان ۱۵ اسلاید (پروژه درس عناصر و جزئیات ساختمان)


در حال بارگذاری
۹ شهریور ۱۳۹۶
پاورپوینت
2.4 MB
15 اسلاید
۲.۰۰۰ تومان
خرید

دانلود پاورپوینت (پی ساختمان) ۱۵ اسلاید

پی ساختمان

فهرست :

  • پی سازی

  • گودبرداری

  • ابعاد پی

  • انواع پی ها

  • اجرای پی

پی ساختمان

پی سازی

نخستین مرحله در ساختن ساختمان پی سازی است که این کار بعد از گودبرداری و پی کنی باید صورت گیرد.   پی ساختمان

ابتدا از زمین یا ساختمان مورد نظر باید بازدید کرد.پس از تخریب ساختمان قدیمی و تبدیل آن به یک زمین خالی نوبت به بررسی پستی و بلندی زمین میرسد که این کار به وسیله عملیات نقشه برداری توسط مهندسین نقشه برداری انجام میگیرد.سپس اقدام به عملیات گودبرداری و خاکبرداری میکنیم. همچنین باید محل چاه های فاضلاب و چاه آبهای قدیمی و مسیر قنات های قدیمی که ممکن است در هر زمینی موجود باشد تعیین شده و محل آن نسبت به پی سازی مشخص میگردد و در صورت لزوم میبایست این چاه ها با بتن و یا شفته پر شوند و بعد باید محل احداث ساختمان نسبت به زمین تعیین شده و زوایای آن کاملاً معلوم شده و با نقشه ساختمان مطابقت داده شود.

گودبرداری   پی ساختمان

بعد از پیاده کردن نقشه و کنترل آن در صورت لزوم اقدام به گودبرداری میکنند. گودبرداری برای آن قسمت از ساختمان انجام میگیرد که در طبقات پائین تر از کف طبیعی زمین ساخته میشود مانند: موتورخانه و انبار و پارکینگ ها و غیره.  پی ساختمان

در موقع گودبرداری چنانچه محل گودبرداری بزرگ نباشد از وسائل معمولی مانند بیل و کلنگ و فرقون استفاده میشود ولی اگر محل گودبرداری بزرگ باشد از وسائل مکانیکی مانند لودر استفاده میشود.بهتر است گودبرداری را تا زیر سطح پی ها ادامه دهیم زیرا در اینصورت اولاً برای قالب بندی پی ها آزادی عمل بیشتری داریم.در نتیجه پی ها تمیزتر و درست تر خواهد بود و در ثانی میتوانیم خاک حاصل از چاه کنی را در فضای ایجاد شده بین پی ها یا اصطلاحاً بازشوها بریزیم.

  راهنمای خرید:
  • پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب امکانپذیر است.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • لینک دانلود امکان 10 بار دانلود در 48 ساعت آینده را دارد، لذا باید طی 48 ساعت آینده نسبت به دریافت کامل فایل اقدام نمایید. پس از اتمام بازه 48 ساعتی، فایل فوق به صورت خودکار از روی سرور پاک شده و دریافت شده تلقی می شود.
  • در صورت وجود هر گونه مشکل در فایل دانلود شده، حداکثر تا 24 ساعت، از طریق تماس با ما اطلاع دهید تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.