پیشرفت صنعتی جوامع و ارتباط آن با جرم ۲۸ صفحه فایل ورد


در حال بارگذاری
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
ورد قابل ویرایش
35 KB
28 صفحه
172 بازدید
۲.۰۰۰ تومان
خرید

پیشرفت صنعتی جوامع و ارتباط آن با جرم ۲۸ صفحه فایل ورد (تحقیق رشته حقوق)


فهرست مطالب

مقدمه

مبحث اول- بررسی مفاهیم

 الف. پیشرفت و توسعه

ب. پیشرفت و توسعه صنعتی

ج. جرم

۱- تعریف جرم شناختی

۲- تعریف قانونی

۳- تعریف فقهی

۴- تعریف روانشناختی

انسان و جرم

مبحث دوم- پیشرفت صنعت و تاثیرات آن بر افزایش جرایم

۱- انفعال انسان ها در برابر تکنولوژی و گرایش به بزهکاری

۲- تنزل اخلاق و تاثر آن از پیشرفتهای صنعتی جوامع

۳- گسترش فقر به موازات توسعه ی صنعتی و اثرات آن به جرم

۴- بوجود آوردن نیازهای مصنوعی برای افراد جامعه

مبحث سوم- پیشرفت صنعت و تاثیرات آن بر کاهش جرایم

۱- بالا رفتن سطح رفاه ، بهداشت و آموزش عمومی

۲- پیشرفت های صنعتی و تکنولوژیک و کمک به افزایش امنیت در مقابل جرم

نتیجه گیری

پیشرفت صنعتی جوامع و ارتباط آن با جرم

پیشرفت صنعتی جوامع و ارتباط آن با جرم

مقدمه :

بشریت در طول تاریخ زندگی خود بر این سیاره ادوار مختلف و متفاوتی را پشت سر گذارده  است و همواره در گمان خود رو به سوی فردایی بهتر داشته است که شاید این روند، ریشه ی در گرایش کمال گرای انسان داشته باشد که او را وادار به جنبش و حرکت برای ترقی و تعالی جسم و جان و دنیا و عقبای خود کرده است. طبیعت ارزشمدار انسان در تمام دوران ثابت بوده است اما مصادیق عینی این ارزش ها در بسیاری از عصرها برایش مشتبه شده است و موجب طریق در بیراهه ها گشته است همچنان که در دوران ما و در عصر تجدد و با پیشگیری اصول متجدد (Modernism) بشر راه دیگری نسبت به راه اسلاف خود در پیش گرفت که انقلابات عظیمی در این راستا شکل گرفت (نظیر انقلا بهای فرهنگی ، علمی، صنعتی، اجتماعی و …) و بشر این بار با چنگ زدن در دامان علم،‌ بر این شد که مشکلاتش را به کمک اکسیر علم رفع کند از این رو این دوره را ، دوره رواج علم گرایی (Scientism) می توان نامید. در زمان اوج و جوانی این جریانات بود که اگوست کنت فیلسوف پوزیتیوسیت فرانسوی  ادوار زیستی بشر را به سه دسته ی اصلی تقسیم نمود:

۱- دوره ی اسطوره   ۲- دوره ی مذهب     ۳- دوره علم و خرد

اکنون که سرعت پیشرفت های علمی و صنعتی شتابی خیره کننده گرفته است دیده می شود که پدیده های منفی انسانی و اجتماعی مانند تنهایی (Loneliness) و جرم (crime) نیز در همین راستا هر روزه رشد داشته اند به طوری که این فکر را به ذهن بیننده القا می کنند که شاید ارتباط عمیقی بین این پدیده های هم سو وجود داشته باشد منظور اصلی این تحقیق نیز بررسی این ارتباط می باشد. پیشرفت صنعتی جوامع و ارتباط آن با جرم

  راهنمای خرید:
  • پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب امکانپذیر است.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • لینک دانلود امکان 10 بار دانلود در 48 ساعت آینده را دارد، لذا باید طی 48 ساعت آینده نسبت به دریافت کامل فایل اقدام نمایید. پس از اتمام بازه 48 ساعتی، فایل فوق به صورت خودکار از روی سرور پاک شده و دریافت شده تلقی می شود.
  • در صورت وجود هر گونه مشکل در فایل دانلود شده، حداکثر تا 24 ساعت، از طریق تماس با ما اطلاع دهید تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.