پاورپوینت مطالعات پایه مجتمع های مسکونی ۴۹ اسلاید


در حال بارگذاری
۱۹ تیر ۱۳۹۶
پاورپوینت
5 MB
49 اسلاید
543 بازدید
۴.۰۰۰ تومان
خرید

دانلود پروژه طرح ۵ معماری با موضوع مطالعات پایه مجتمع های مسکونی ۴۹ اسلاید

 

مقدمه

از ابتدای تاریخ، مسکن بعنوان سرپناه نقش مهمی‌در زندگی جوامع انسانی بازی کرده است که با پیشرفت جوامع و در روند تکمیلی کارکرد مسکن، عملکردهای دیگری نظیر زندگی اجتماعی، روابط خانوادگی، محلی جهت آسایش روح و روان و تمدید قوا و … به آن افزوده گردید. در دوره معاصر، در دنیای غرب، پس از جنگ جهانی دوم که با تخریب بی‌شمار واحدهای مسکونی همراه شد، نیاز به مسکن برای جمعیت زیاد بی خانمان باعث شد که دولت‌ها به ساخت مجتمع‌های مسکونی روی آورند که بیش از هر چیز، مساله کمیت و پاسخگویی به تعداد بیشتر، در آن مطرح بود.

این مساله، در کشور ما به شکلی دیگر، در حال وقوع است که نشانه‌های آن به وضوح دیده می‌شود. رشد فزاینده جمعیت در سال‌های پس از انقلاب، موجب ایجاد قشر جوان جمعیتی گردیده که از تبعات این رشد فزاینده جمعیت، نیاز به مسکن فراوان است.

علاوه بر افزایش تقاضا برای مسکن که عموما ناشی از افزایش جمعیت شهرها است عوامل دیگری نیز به این بحران دامن می‌زنند، از جمله تقاضا برای ارتقاء کیفی مسکن، دگرگونی در نحوه ساخت ابنیه، قیمت بالای زمین شهرها، استاندارد اندیشیدن نسبت به ویژگی‌های کمی ‌مسکن و گسترش الگوهای زیست بیگانه و … همه این عوامل موجب می‌گردند تا دست اندرکاران مجبور به تصمیماتی در جهت تامین مسکن برای درصد بالایی از جمعیت جامعه با عناوین و برنامه‌های مختلف نظیر خرید مسکن ارزان قیمت، مسکن حداقل، مسکن بهینه، مسکن کارگری و مسکن برای اقشار کم درآمد شده باشند. در شرایط کشور ما، میزان تولید و عرضه کمی ‌مسکن، کمتر از تقاضای آن است، زیرا رشد سریع جمعیت و گسترش مراکز زیست و کانون‌های شهری، بیش از امکانات ساخت و ساز مسکن است. در نتیجه همواره در قشربندی اجتماعی، خانواده‌های کم درآمد و محروم در رسیدن به فضای سکونتی خود در تنگنای بیشتری قرار می‌گیرند.

ضمن این که در شرایط کنونی ایران، مساله مسکن و کمبود آن، دیگر مختص به طبقات پایین و کم درآمد جامعه نمی‌شود، بلکه طیف وسیعی از طبقات متوسط و متوسط به بالانظیر کارمندان دولت، فرهنگیان، کسبه و … نیز با این مشکل مواجه‌اند و بعبارت دیگر مسکن در ایران تبدیل به یک مساله فراگیر و همگانی شده است که حل این معضل حداقل در کوتاه مدت و میان مدت با توجه به روند کنونی افزایش جمعیت شهر نشین، غیر ممکن می‌نماید.

  راهنمای خرید:
  • پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب امکانپذیر است.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • لینک دانلود امکان 10 بار دانلود در 48 ساعت آینده را دارد، لذا باید طی 48 ساعت آینده نسبت به دریافت کامل فایل اقدام نمایید. پس از اتمام بازه 48 ساعتی، فایل فوق به صورت خودکار از روی سرور پاک شده و دریافت شده تلقی می شود.
  • در صورت وجود هر گونه مشکل در فایل دانلود شده، حداکثر تا 24 ساعت، از طریق تماس با ما اطلاع دهید تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.