نانو متریال ۳۲ اسلاید (پروژه درس عناصر و جزئیات ساختمان)


در حال بارگذاری
۳ شهریور ۱۳۹۶
پاورپوینت
8.5 MB
32 اسلاید
۳.۰۰۰ تومان
خرید

دانلود پاورپوینت nanomaterial نانو متریال ۳۲ اسلاید

 

امروزه نانو تکنولوژی به طور شگفت انگیزی در حال گسترش است.با این وجود تعداد قلیلی از طراحان به طور دقیق به ماهیت این تکنولوژی پی برده اند.در حال حاضر تکنولوژی نانو یک علم نوپا است اما مطمئنا در آینده باعث تغییر و تحول در جهان می شود.  نانو متریال

یک نانومتر یک میلیاردم متر،یک ملیونیوم میلیمتر یا حدوداً به طول ۱۰ اتم هیدروژن است.
عموماً در این باره توافق وجود دارد که نانوتکنولوژی اشیاء بین یک تا۱۰۰ نانومتر را در بر می گیرد، هر چند که این تعریف تا حدی قراردادی است.

نانو متریال

پیشینه استفاده

ذرات نانو پدیده های طبیعی هستند و تعجبی نیست که در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته باشند! در میان نمونه های اولیه که از این تکنولوژی استفاده شده، رنگ قرمز شیشه های  کلیساهای روم و هم چنین شیشه های رنگی کلیساهای دوره ی میانی است.شمشیر های بسیار تیز سامورایی ها یک نمونه ی مهم تر است.درست است که در آن زمان کسی از این تکنولوژی با خبر نبود، اما با تغییر در ذرات مواد این کار را انجام می دادند.

تفکر های رایج در مورد مصالح

honesty of material: what you see is what you get.

Fakes: artificial surfaces that imitate natural material

تفکر سوم- در آینده

functional nanosurfaces

نانو متریال

خاصیت نیلوفری

این ویژگی یکی از معروفترین ویژگی های مواد نانو است که از برگهای نیلوفر گرفته شده است!سطح برگ های نیلوفر دارای برآمدگی های کوچک ۵-۱۰ میکرومتری است که دارای ساختمان نانو هستند و حالت چرب دارند.این حالت خود تمیز شوندگی در جاهایی بهترین استفاده را دارد که در معرض مواجهه با آب هستند.

شیشه هایی که با این روش ساخته می شود دارای خاصیت خود تمیز شوندگی هستند.اگر بوسیله میکروسکوپ به سطح شیشه نگاه کنیم می بینیم که سطوح شیشه ای کاملا صاف نمی باشند، بنابراین وقتی که آب و یا هر آلودگی دیگری بر روی آنها بریزد به راحتی می چسبد. شیشه هایی که با استفاده از فن آوری نانو ساخته می شوند اجازه می دهند که آلودگی ها با آب ترکیب شوند و به این وسیله بدون دخالت هیچ ماده دیگری از روی شیشه سر بخورند. این مواد همچنین مانع از رسوب نمکها بر روی سطوح شیشه می شوند. همچنین این مواد به وسیله آب، مواد پاک کننده و یا فشار فیزیکی از سطح شیشه جدا نمی شوند. این محصول نانو تضمین شده است که از وضوح شیشه ها و همچنین شفافیت آنها کاسته نشود. نگهداری .این شیشه ها نیز بسیار ساده و کم هزینه است.

  راهنمای خرید:
  • پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب امکانپذیر است.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • لینک دانلود امکان 10 بار دانلود در 48 ساعت آینده را دارد، لذا باید طی 48 ساعت آینده نسبت به دریافت کامل فایل اقدام نمایید. پس از اتمام بازه 48 ساعتی، فایل فوق به صورت خودکار از روی سرور پاک شده و دریافت شده تلقی می شود.
  • در صورت وجود هر گونه مشکل در فایل دانلود شده، حداکثر تا 24 ساعت، از طریق تماس با ما اطلاع دهید تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.