معماری چیست ۲۵ اسلاید (پروژه درس انسان طبیعت و معماری)


در حال بارگذاری
۱۰ مهر ۱۳۹۶
پاورپوینت
367 KB
25 اسلاید
۳.۰۰۰ تومان
خرید

دانلود پروژه درس انسان طبیعت و معماری با موضوع معماری چیست ۲۵ اسلاید


معماری چیست ؟

مقدمه :

به ندرت دانشجویی یافت می شود که بتواند به روشنی معماری را تعریف کند . تعریف معماری در فرهنگ لغت عبارت است از : هنر و علم طراحی و بنای ساختمان ها .

معماری به عنوان اجتماعی ترین هنر بشری با فضای اطراف انسان مرتبط است. حضور فضا ،بنا و شهر ازگذشته تا امروز و در آینده ، لحظه ای از زندگی روزمره آدمیان غایب نبوده و نخواهد بود .

بنا براین شهرها پراز سا ختمانهایی هستند که با استفاده از هنر و مهارتهای علمی و ریا ضی طراحی     شده ا ند . این مهارتها در ترکیب با هم عناصر زیبایی شنا سی برگرفته از هنر ، علم و ریاضیات در طراحی معماری مورد استفاده قرار می گیرند . مثل کاربرد خط ، شکل ،فضا ، نور و رنگ برای ایجاد یک توازن ، ریتم ، کنتراست و وحدت . این عناصر در کنار هم به معماران اجازه می دهند تا ساختمانهای زیبا و مفید خلق کنند.به بیان بهتر،اصول زیبایی شناسی به اضافه جنبه های ساختاری به ساختن یک ساختمان موفق کمک می کند.

موضوع معماری درباره فضا ست . تعاریف مختلفی که تاکنون از معماری ارائه شده است  اغلب  به

گونه ای پر اهمیت فضا در معماری تاکید میکنند ، بطوری که وجه اشتراک بسیاری از این تعاریف ، در تعریف معماری به عنوان فن سازماندهی فضا  است. به عبارت دیگر موضوع اصلی معماری این است که چگونه فضا را با استفاده از انواع مصالح و روشهای مختلف به نحوی خلاق سازماندهی کنیم. از دیدگاه اگوست پره معماری هنر سازماندهی فضا می باشد.و این هنرازراه ساختمان بیان می شود.

ادواد  میلراپژوکوم نیز معماری را هنر ساختن و هدف کلی آن محصور کردن فضا برای استفاده بشر تعریف می نماید  .به گفته لامونت مور  نیز معماری هنر محصورکردن فضا جهت استفاده بشر است.

معماری چیست

 معماری چیست ؟ (از دیدگاه معنایی …)

این سوال بسیار مقدماتی درباره ی هیچ یک از علوم مطرح نمی شود – شاید از آن رو که ماهیت علوم بر همگان مشخص است – اما در خصوص معماری و بیشتر رشته های هنری در وهله ی اول از چیستی و موضوعات آنها ، حتی از سوی دانشجویان همان رشته ، سوال می شود . در واقع همه کما بیش می دانند فیزیک به چه مقوله ای می پردازد و یا علم شیمی از چه سخن می گوید ، ولی دانشجوی معماری همواره باید جستجو گر این معنای بنیادین باشد که معماری چیست و به چه چیز یک بنا ، معماری آن می گویند ؟

آنچه در اینجا ارائه می شود ، حاصل تجربه ای است که شاید برای همه ی معمارها فرصت به دست آوردنش فراهم نشود . این فرصت در واقع نگاهی ژرف در طول بیست سال به سینما و عمیق تر دیدن معماری از زاویه ی سینماست .در عالم سینما اصطلاحی وجود دارد که ” ما سکه “ نام دارد و زمانی بکار می رود که سوژه پشت چیزی پنهان شده است و برای دید نش  باید دوربین را جا بجا کرد و زاویه مطلو بتری انتخاب کرد تا سوژه از حالت ما سکه خارج شود ، دقت بر این خصلت ، الهام بخش راهی شد که به کمک آن میتوان موضوع معماری را از حالت ماسکه خارج کرد . اگر صرفا“ از دریچه معماری به معماری نگاه کنیم زوایایی که پیش رو خواهیم داشت ماسکه است ، پس باید از زوایای دیگری وارد شد .

  راهنمای خرید:
  • پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب امکانپذیر است.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • لینک دانلود امکان 10 بار دانلود در 48 ساعت آینده را دارد، لذا باید طی 48 ساعت آینده نسبت به دریافت کامل فایل اقدام نمایید. پس از اتمام بازه 48 ساعتی، فایل فوق به صورت خودکار از روی سرور پاک شده و دریافت شده تلقی می شود.
  • در صورت وجود هر گونه مشکل در فایل دانلود شده، حداکثر تا 24 ساعت، از طریق تماس با ما اطلاع دهید تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.