معماری پایدار ۶۴ اسلاید (پاورپوینت درس معماری معاصر)


در حال بارگذاری
۲۳ شهریور ۱۳۹۶
پاورپوینت
14.6 MB
64 اسلاید
۳.۰۰۰ تومان
خرید

دانلود پاورپوینت درس معماری معاصر با موضوع معماری پایدار ۶۴ اسلاید به صورت کامل

 

فهرست مطالب :

چکیده     ……………………….. ۲

مقدمه     ……………………….. ۳

بستر موضوع    …………………۵

متن     …………………………… ۹

مصادیق    ……………………….۳۷

 نظریات دیگران     …………….۶۳

 نظرات شخصی      ………….. ۶۶

چکیده :

مقاله حاضر به یکی از موضوعات جدید و پر اهمیت معماری امروز پرداخته که آن مسئله پایدار ی در معماری است . در این مقاله ابتدا سعی شده تا سرآغاز این مبحث در معماری را بیان کرده  و سپس تلاش شده تا به شرح خود معماری پایدار و ابعاد آن از نظر دیدگاه های مختلف و همچنین اصول کلی آن در سلامت روحی و روانی انسان ، وکاهش آلودگی محیط زیست و… پرداخته شود . در قسمت مصادیق سعی شده تا کارهای بزرگی که در دنیا در این زمینه انجام شده آورده شود . و در قسمت نظرات دیگران شرحی راجع به نظریات مختلف معماری در یکی دو قرن اخیر و توجه آنها به بحث پایداری و مسائل مورد توجه به طور مختصر آورده شده است .

 

مقدمه

پس از جریانهای فراوانی که در دهه های اخیر رخ داده است و مشکلاتی که مدرن به همراه داشت. اندیشه ای مطرح شد که ادعای رسیدن به نظامهای بی نقص تری را دارد . ارتباط گسترده معماری با فرهنگ بومی – چرخه های زیست محیطی و … همه و همه از دست آوردهایی است که متفکران این مبحث در حال تلاش برای رسیدن به آن هستند تا به نظامی مشابه یک چرخه طبیعی و پایدار برسند. اگر ما به تمام سبکهای هنری و جنبش های اجتماعی توجه کنیم به این موضوع پی می بریم که همه این  سبکها و جنبش ها به دنبال راه حلی ایده آل برای عرضه کارهای جدید بودند که بتواند همیشه کارا و قابل  اجرا باشد چرا که انسان ذاتاً به دنبال پایداری است . که این مسئله در معماری نیز به طور عینی یافت  می شود . اما راه حلهای معماران و طراحان درگذشته در دراز مدت انسان را دچار مشکل کرد و  جوابگوی تمام خواسته های او نبود .

موضوع معماری پایدار عنوانی تازه در جهان امروز است که ناشی از نیاز انسان امروز در مقابل  پیامدهای سوءجهان صنعتی و مصرفی عصر حاضر – حفظ و حراست از منابع طبیعی جهان ،  بهداشت روانی ، توجه به مسائل فرهنگی هر جامعه و … از موضوعاتی است که در این مقوله مطرح می شود .

  راهنمای خرید:
  • پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب امکانپذیر است.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • لینک دانلود امکان 10 بار دانلود در 48 ساعت آینده را دارد، لذا باید طی 48 ساعت آینده نسبت به دریافت کامل فایل اقدام نمایید. پس از اتمام بازه 48 ساعتی، فایل فوق به صورت خودکار از روی سرور پاک شده و دریافت شده تلقی می شود.
  • در صورت وجود هر گونه مشکل در فایل دانلود شده، حداکثر تا 24 ساعت، از طریق تماس با ما اطلاع دهید تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.