معماری فراکتال ۱۵ اسلاید (پروژه درس انسان طبیعت و معماری)


در حال بارگذاری
۲ مهر ۱۳۹۶
پاورپوینت
3 MB
15 اسلاید
۳.۰۰۰ تومان
خرید

دانلود پروژه درس انسان طبیعت و معماری با موضوع معماری فراکتال ۱۵ اسلاید


۱٫موضوع : مکتب فراکتال

۲٫عنوان : معماری فراکتال یا پیدایش کیهانی

۳٫هدف تحقیق : بررسی معماری فراکتال و رابطه انسان و طبیعت

۴٫طرح مسئله : مکتب فراکتال چیست؟ فراکتال چیست؟ ارتباط معماری و فراکتال با یکدیگر چیست؟ آیا فراکتال قادر به پاسخگویی نیازهای بشر است؟

۵٫مقدمه    معماری فراکتال

۶٫چارچوب نظری : فراکتال ها – مکتب فراکتال – معماری فراکتال – فراکتال با نشئت گرفتن از حرکت (دینامیک) آغاز شده و در ذرات طبیعت نهفته است و در شاخه های مختلف : فیزیک-ریاضی- پزشکی-موسیقی-نجوم-نقاشی-زلزله و معماری و…وجود دارد.

۷٫محدودیت های تحقیق :

معماری فراکتال

مقدمه :

شاید بتوان طبیعت را بهترین الگوی انسان در تمام طول تاریخ معماری دانست.طبیعت این بستر آرام بشر در عین ایستادگی چندین هزارساله اش همواره در تغییر و پویایی است.و در عین تنوع و گوناگونی شگفت انگیزش سراسرریتم و هماهنگی است.و در عین حال که بشر هرگز نتوانسته گوشه ای از آن را آنگونه که هست به تصویر بکشد.الگوهایی از آن بر گرفته که هیچ تخیل نیرومند بشری قادر به خلق چنین الگوهایی نبوده است.      معماری فراکتال

بعد از پیشرفت سریع بشر در درک بهتر پدیده های طبیعی یکی از پیچیده ترین و شگفت انگیزترین الگوهای طبیعت یعنی هندسه فراکتال کشف شد.و دروازه ای روشن در پیش روی اندیشه بشر گشود.اکنون در آغاز قرن جدید که جوامع انسانی تلاش می کنند از قید قوانین و قواعد ناتوان و دست و پا گیری که خود وضع نموده و برخود تحمیل کرده اند رهایی یابند.و دوباره با نگرشی نو به جهان بنگرند.معماران نیز می کوشنداز سلطه سبکها و پندارهای پیشین برهند و در دامان طبیعت نیروی تازه ای بگیرند.همیشه مزدمی که حس می کنند معماران به آنها تعلق دارندبا تحمیلات خارجی بر معمارانی که اغلب هیچ یک نیز با طبیعت و خصلت انسانی همگام نیستند مخالف بوده اند.اما هرگز با الگوهای طبیعی و معماری ارگانیک تعارضی نداشته اند.محدوده وسیع هندسه فراکتال به معماران امکان می دهد که آزادی عمل سیشتری پیدا کنند و از خطوط و فرمهای هندسه اقلیدسی که مصداق خارجی ندارد و تنها ساخته و پرداخته ذهن بشر است بیرون آمده در دنیایی بی نهایت قدم بگذارند.تنوع و گوناگونی در فضای بی نهایت فراکتال پایان ناپذیر است.و کیفیت این فضا همان آرمانی است که هماهنگی در پی دست یابی به آن بوده اند.در سراسر تاریخ معماری دو گرایش عمده وجود دارد یکی گرایش به دنیای غیر عقلانی و هندسه اقلیدسی ودیگری گرایش به سمت دنیای عقلانی و ارگانیک.این دو شیوه نگرش چه در معماری و چه در سایر هنرها همیشه متمایز و قابل تشخیص بوده اند.بسیاری از معماری های غنی و توانا هنگامی نمود یافته اند که در زمینه ای از خلاقیت که همان ارگانیک روانی است غرق شده اند و این ارگانیک روانی همان شیوه اصیل تفکر یعنی روح فراکتال است.

چرا که بشر جز به شیوه فراکتال تفکر و استدلال نمی کند.در معماری فراکتال بهتر می توان فرم های دارای کارکرد و کارکردهایی دارای فرم خلق کرد.در واقع معماری فراکتال به واقعیت نزدیکتر است.واقعیتی که در زندگی هرگز نمی توان آن را بی واسطه و محض مشاهده کرد هندسه اقلیدسی و قوانین سبک گرایانه پیش زمینه های ذهنی هستند که خلاقیت انسان را همواره در زمینه ای خاص نگه داشته اند. معماری فراکتال

  راهنمای خرید:
  • پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب امکانپذیر است.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • لینک دانلود امکان 10 بار دانلود در 48 ساعت آینده را دارد، لذا باید طی 48 ساعت آینده نسبت به دریافت کامل فایل اقدام نمایید. پس از اتمام بازه 48 ساعتی، فایل فوق به صورت خودکار از روی سرور پاک شده و دریافت شده تلقی می شود.
  • در صورت وجود هر گونه مشکل در فایل دانلود شده، حداکثر تا 24 ساعت، از طریق تماس با ما اطلاع دهید تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.