مطالعات اقلیمی سمنان ۱۹۲ اسلاید (پروژه درس تنظیم شرایط محیطی ۲)


در حال بارگذاری
۱۲ شهریور ۱۳۹۶
پاورپوینت
13.9 MB
192 اسلاید
۸.۰۰۰ تومان
خرید

دانلود پروژه درس تنظیم شرایط محیطی ۲ با موضوع (مطالعات اقلیمی سمنان) ۳ پاورپوینت جمعا ۱۹۲ اسلاید 

 

پاورپوینت اول : اقلیم سمنان

پاورپوینت دوم : معماری بومی و سازگاری آن با اقلیم

پاورپوینت سوم : روشنایی طبیعی

مطالعات اقلیمی سمنان

استان سمنان

استان سمنان در دامنه های جنوبی رشته کوه های البرز و در مرز میانی البرز و دشت زیبای  کویر واقع شده و به همین سبب مجموعه ای از زیبایی ها و مناظر بدیع از جاذبه های کویری وکوهستانی را همراه با اقلیم های متفاوت و مناظر زیبای طبیعی به وجود آورده است. استان سمنان در دوران باستان، بخشی از چهاردهمین ایالت تاریخی ورن ( ورنه ) از تقسیمات شانزده گانه  اوستایی بود.

این منطقه به خاطر موقعیت جغرافیایی، اقلیم بیابانی و نیمه بیابانی ومحدودیت های آب وخاک، از موقعیت کشاورزی مطلوبی برخوردار نیست ولی از مراکز قابل توجه صنایع دستی و از قطب های صنعتی کشوربه شمار می رود. این استان یکی از استان های مهم ایران است که به سبب ویژگی های خاص موقعیتی و تاریخی خود؛ مجموعه ای از زیبایی ها و مناظر بدیع طبیعی چون جاذبه های کویری و کوهستانی را همراه با جاذبه های منحصر به فرد تاریخی در خود گنجانده است.

مطالعات اقلیمی سمنان

پیشینه تاریخی

محدوده کنونی استان سمنان , بخشی از ایالت (( ورن )) یا (( ورنه )) یکی از ایالات شانزده گانه دوران باستان ( اوستایی ) بوده که در تمام دوره حکومت مادها و هخامنشیان , بخشی از قلمرو سرزمین   (( پارت )) یا (( پرتو )) را تشکیل داده است . در دوران سلوکیان و اشکانیان این سرزمین (( کومیسنه )) یا (( کومیشان )) نامیده می شدکه پس از اسلام به (( کومش )) یا (( قومس )) تغییر نام یافته است .کاوشهای باستان شناسی در سطح استان نشان می دهد که محدوده کنونی استان سمنان یکی از قدیمی ترین کانونهای استقرار تمدن در فلات ایران می باشد.

و پیشینه این استقرار به هزاره ششم قبل از میلاد بر می گردد . چنین قدمت تاریخی باعث شده است که بسیاری از ویژگی های زبان ایران باستان در لهجه و گویش مردم این خطه از کویر وجود داشته و حفظ شود.    مطالعات اقلیمی سمنان
براساس شواهد و آثار تاریخی بجای مانده , مردم منطقه سمنان قبل از اسلام دارای عقائد و آئین های مختلفی مانند میترائیسم , زرتشتی و … بوده اند ولی در حال حاضر مسلمان و شیعه اثنی عشری می باشند.    مطالعات اقلیمی سمنان

  راهنمای خرید:
  • پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب امکانپذیر است.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • لینک دانلود امکان 10 بار دانلود در 48 ساعت آینده را دارد، لذا باید طی 48 ساعت آینده نسبت به دریافت کامل فایل اقدام نمایید. پس از اتمام بازه 48 ساعتی، فایل فوق به صورت خودکار از روی سرور پاک شده و دریافت شده تلقی می شود.
  • در صورت وجود هر گونه مشکل در فایل دانلود شده، حداکثر تا 24 ساعت، از طریق تماس با ما اطلاع دهید تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.