فراکتال در معماری ۳۷ اسلاید (پروژه درس انسان طبیعت و معماری)


در حال بارگذاری
۲ مهر ۱۳۹۶
پاورپوینت
4 MB
37 اسلاید
۳.۰۰۰ تومان
خرید

دانلود پروژه درس انسان طبیعت و معماری با موضوع فراکتال در معماری ۳۷ اسلاید


هندسه ساختارهای متشابه 

وا‍ژه فراکتال در سال ۱۹۷۵ توسط مندلبروت (پدر فراکتال) ابداع شد.

فراکتال ها مفاهیم ریاضی هندسی هستند  که خواص آنها به اندازه شان بستگی ندارد. از خواص آنها می توان برای درک بهتر پدیده های مختلف در علوم متفاوت از جمله فیزیک،شیمی،زیست شناسی،زمین شناسی،پزشکی و… اسفاده کرد. فراکتال موجودی هندسی است که قوانین کلی حاکم بر آن وابسته به مقیاسی که در آن کار می کنیم نیست، یعنی جزئیات آن شبیه کل است.

فراکتال در معماری

جزئی از کل یا کلیتی در دل جزء

فراکتال ها جزئیات نامحدودی دارند که دارای ساختاری خود متشابه درمقادیر مختلف بزرگنمایی هستند، در اکثر موارد یک قانون و قاعده خاصی به میزان نامحدودی تکرار می شود تا یک طرح فراکتالی پدید آید.

فراکتال ها بسیاری از وضعیت ها را که هندسه کلاسیک (اقلیدسی) از توضیح آنها عاجز است به راحتی بیان میکنند.

فراکتال در معماری

نمونه های فرکتالی در طبیعت

در طبیعت مثل ریشه‌های گیاهان یا شاخه‌های درخت‌ها، ساختارهای خوشه‌ها و کهکشان‌های کیهان، رشد یک سطح، سوختگی‌های کاغذ ، DVD و شکستگی‌های ساختارهای زمین‌شناسی به خصوص اشکال زیبایی که در غارها مشاهده می‌شود، خواص فراکتالی خودالحاقی دارند. یکی از زیباترین نمونه‌های فراکتالی گل‌کلم است.

فراکتال در معماری

فراکتال کانتور

فراکتال کانتوردر واقع ساده ترین نوع فراکتال است.
پاره خطى به طول یک واحد در نظر بگیرید و طول آن را به سه قسمت تقسیم کرده و قسمت وسطى را حذف کنید حالا دو تا خط داریم که. طول آنها یک سوم طول اولیه است. همین عمل را با هر کدام از این پاره خط ها هم انجام مى دهیم. یعنى طول هر کدام را ثلث مى کنیم و قسمت وسطى را حذف مى کنیم. مى توان با کامپیوتر برنامه اى نوشت که این کار را چندین بار پیاپى انجام دهد. اگر این عملیات را بى شمار بار انجام دهیم شکلى به دست مى آید که مجموعه کانتور نام دارد. اگر به کل شکل نگاه کنیم، ساختارى مى بینیم که تا بى نهایت ادامه دارد. اگر به سمت راست یا چپ خط دوم شکل نگاه کنیم، ساختارى مى بینیم که باز هم تا بى نهایت ادامه یافته و در عین حال، کاملاً شبیه شکل کلى است.

  راهنمای خرید:
  • پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب امکانپذیر است.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • لینک دانلود امکان 10 بار دانلود در 48 ساعت آینده را دارد، لذا باید طی 48 ساعت آینده نسبت به دریافت کامل فایل اقدام نمایید. پس از اتمام بازه 48 ساعتی، فایل فوق به صورت خودکار از روی سرور پاک شده و دریافت شده تلقی می شود.
  • در صورت وجود هر گونه مشکل در فایل دانلود شده، حداکثر تا 24 ساعت، از طریق تماس با ما اطلاع دهید تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.