دانلود پایان نامه معماری (مسجد) ۱۰۷ صفحه فایل ورد


در حال بارگذاری
۱۲ خرداد ۱۳۹۶
فایل ورد
164 KB
107 صفحه
۵.۰۰۰ تومان
خرید

دانلود پایان نامه کارشناسی مهندسی معماری با عنوان (مسجد) ۱۰۷ صفحه فایل ورد

 

 

چکیده

در سطور زیر مسجد از نگاه خاصی مورد بررسی قرار گرفته است . معمولا در بررسی مساجد، حتی افرادی مثل مرحوم گدار، تنها در مواد به کار رفته ساختمان آنها کنکاش کرده اند که البته خود قابل تحسین است و در مقابل عده ای مثل بوکهارت ، معنویت را بی هیچ توجهی به ماده ، جوهر قرار داده و بقیه را عرضی می دانند .

در مقاله زیر نگارنده سعی کرده با توجه به قلت اندوخته خویش نگاهی از منظر اسلام و اندیشه اسلامی به مساجد و مهم تر از آن به سازندگان آنها بیاندازد . بر همین اساس مقاله به قسمت های زیر تقسیم شده است :

الف – مبانی هنر دینی

ب – مبانی معنوی طراحی مسجد

ج – تعیین مبانی معنوی در عناصر مسجد

 

فهرست مطالب

چکیده

الف: مبانی هنر دینی

ب: مبانی معنوی طراحی مسجد

ج: تعیین مبانی معنوی در عناصر مسجد

تاریخچه عناصر مسجد

از ساختن خود تا ساختن محیط

مخاطب شناسی بیان

فکر و ذکر

معرفی یک واژه نمونه دلیل

نیایش و زیبایی‌شناسی

نمونه‌های موردی

منابع و مآخذ

 

توجه :

لطفا از این پروژه در راستای تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده نمایید و از ارایه مستقیم این پروژه به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی ، خودداری فرمایید.

  راهنمای خرید:
  • پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب امکانپذیر است.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • لینک دانلود امکان 10 بار دانلود در 48 ساعت آینده را دارد، لذا باید طی 48 ساعت آینده نسبت به دریافت کامل فایل اقدام نمایید. پس از اتمام بازه 48 ساعتی، فایل فوق به صورت خودکار از روی سرور پاک شده و دریافت شده تلقی می شود.
  • در صورت وجود هر گونه مشکل در فایل دانلود شده، حداکثر تا 24 ساعت، از طریق تماس با ما اطلاع دهید تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.