دانلود پاورپوینت کاربری مسکونی ۳۰ اسلاید


در حال بارگذاری
۲۰ تیر ۱۳۹۶
پاورپوینت
4.2 MB
30 اسلاید
462 بازدید
۳.۰۰۰ تومان
خرید

دانلود پاورپوینت کاربری مسکونی ۳۰ اسلاید

 

مسکن 

ساخت و سازها و سیاستهای تولید مسکن در ایران و جهان

 

مسکن چیست؟ سکونت یعنی چه؟

احتیاج به مسکن و اتخاذ راهکارهای مناسب برای تولید متناسب با نیاز آن؛ یکی از مسائل و مشکلات عمده در شهرهای بزرگ است. نیاز به مسکن در تاریخ، همیشه دغدغه جوامع بوده و به فراخور امکانات و شرایط تاریخی، اقلیمی و تکنولوژیکی، روش‌های بدیع و متنوع تولید سرپناه، به خلق الگوهای مختلف سکونت منجر شده است. هرچند به نظر می‌رسد مسئله سکونت به موضوع تکراری و رنگ باخته محافل معماری بدل شده ولی از آنجا که مسکن یک نیاز اجتماعی و اولویتی است مقدم بر تمام کارهای دیگر که از جانب اجتماع به معماری تحمیل می‌شود؛ معماری مدرن با محور قرار دادن موضوع مسکن و سکونت، اهداف خود را سازماندهی کرده و زیربنای خود را شکل داده، به گونه‌ای که این مسئله همواره باعث تحسین معماری مدرن شده است.
در شرایطی که زندگی بشر هر روز بیشتر و بیشتر در مادی‌گرایی فرو می‌رود، «سکونت» نیز از مفهوم کیفی خود دور می‌شود. زمانی در هویت‌یابی و تعلقات مکانی ساکنین، مفهوم سکونت و انواع سکونت‌گاه‌ها، عامل قابل توجهی بود.

 

کریستین نوربرگ شولتز روش‌های سکونت را به چهار شیوه تقسیم می‌کند:

۱- سکونت به صورت طبیعی

۲- سکونت مجتمع

۳- سکونت عمومی

۴- سکونت خصوصی

نیاز به مسکن دو بعد کمی و کیفی دارد ؛ در بعد کمی نیاز به مسکن ،  شناخت پدیده ها و اموری را شامل می شود که به  فقدان سرپناه و میزان دسترسی به آن مربوط می شود که در واقع درجه پاسخگویی به نیاز ، بدون در نظر گرفتن کیفیت آن مورد نظر است.

در بعد کیفی مسائل و پدیده هایی مطرح می شوند که به بی مسکنی ، بد مسکنی و تنگ دستی ارتباط دارند و آنچه مطرح است نوع و شکل نیاز است.

 

شاخص های کیفیت مسکن 

به طور کلی عواملی در مسکن وجود دارد که کیفیت را تعریف می کنند . اینگونه عوامل در مقیاس محله به شرح زیر هستند:

۱ـ فرم مطلوب مسکن

۲ ـ استحکام مسکن

۳ـ امنیت مسکن

۴ـ ایمنی ، راحتی و میزان دسترسی و نیز فاصله مناسب ساکنان به تسهیلات و خدمات کالبدی محله

۵ـ دسترسی به طبیعت  و فضاهای سبز باز

۶ـ تأمین تجهیزات و تاسیسات ( زیر ساخت ها ) مورد نیاز مسکن

۷ـ همجواری مسکن با کار بری های سازگار

 

این عوامل  هفتگانه از مهم ترین معیارها و شاخص ها در تعریف و تبیین کیفیت مناسب مسکن هستند که توجه  به آنها در ساخت و ساز ، انجام تمامی فعالیت های زندگی ساکنان  را به سهولت و  کارایی مطلوب امکان پذیر ساخته و کمکی در جهت یافتن حیات زندگی پایدار شهری و ساخت و شکل مناسب برای شهر و مناطق شهری محسوب می شوند.

  راهنمای خرید:
  • پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب امکانپذیر است.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • لینک دانلود امکان 10 بار دانلود در 48 ساعت آینده را دارد، لذا باید طی 48 ساعت آینده نسبت به دریافت کامل فایل اقدام نمایید. پس از اتمام بازه 48 ساعتی، فایل فوق به صورت خودکار از روی سرور پاک شده و دریافت شده تلقی می شود.
  • در صورت وجود هر گونه مشکل در فایل دانلود شده، حداکثر تا 24 ساعت، از طریق تماس با ما اطلاع دهید تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.