دانلود پاورپوینت مطالعات طراحی بیمارستانها ۸۹ اسلاید


در حال بارگذاری
۱۸ تیر ۱۳۹۶
پاورپوینت
6.4 MB
89 اسلاید
426 بازدید
۵.۰۰۰ تومان
خرید

دانلود پروژه درس طراحی معماری (۴) با موضوع مطالعات طراحی بیمارستانها ۸۹ اسلاید

 

بیمارستانها
گونه ای از ساختمان ها هستند که برنامه ریزی و طراحی آنها به علت پیچیدگی و گستردگی عملکرد فضاها، بخش ها و قسمت های مختلف آنها نیاز به تجربه و دانش مخصوص به خود را دارد. در رون طراحی معماری بیمارستان عمومی نیاز به آشنائی یا عملکرد هر بخش از بیمارستان از زوایای بیمارستان است که شامل بخش های مختلف می باشد.
۱-بستری ۲-اورژانس ۳-آزمایشگاه ۴-رادیولوژی ۵-مراقبت ویژه و متوسط
بیمارستان دو نوع است:
۱-عمومی
۲-تخصصی
بیمارستان تخصصی نیز شامل دو قسمت می باشد.
۱-تک تخصصی
۲-چند تخصصی

 

درمانگاه:
موسسه ای می باشد که بیماران سر پایی را برای درمان می پذیرد و در موارد فوری حداکثر ۲۴ ساعت می تواند بیماران بستری نماید. و یا بیشتر پس از انجام کمک های اولیه در این مدت وسیله بستری کردن بیمار را به بیمارستان مربوط بدهد.

درمانگاه ها برحسب نوع فعالیت به دو نوع:
۱-عمومی
۲-تخصصی
تقسیم می شوند. حداقل پزشک برای درمانگاه عمومی ۴ نفر و در درمانگاه تخصصی برحسب رشته تخصصی باید به یک نفر پزشک متخصص وجود داشته باشد.

 

کلینیک:

درمانگاه تخصصی را کلینیک می گویند.
کلینیک دو نوع است.
۱-تک تخصصی
۲-چند تخصصی.

پلی کلینیک:
کلینیک چند تخصصی را پلی کلینیک می گویند. پلی کیلینیک دارای امکانات بسیار پیشرفته است که در واقع یک بیمارستان خیلی کوچک است.

پاراکیلینیک:
فضاهای متعلق به کلینیک یا فضاهای جانبی متعلق به درمانگاه های تخصصی به منظور خدمات دهی بیشتر را پاراکیلینیک می گویند.
فضاهایی چون داروخانه، رادیولوژی، پاتولوژی، بخش های آزمایشگاهی

مطب:
به محلی اطلاق می شود که پزشک دارای پروانه تاسیس مطلب در آن به تشخیص بیماری و ارائه درمان اشتغال دارد و در این محل بیماران خدمت سرپائی تشخیص ودرمانی را دریافت کرده و در صورت نیاز به تحت نظر یا بستری بودن به بیمارستان یا درمانگاه فرستاده میشود.
مطب دارای دو اتاق می باشد: که یکی برای پذیرش و یکی نیز برای پزشک می­باشد.
اگر چند مطب در یک ساختمان باشد به آن ساختمان پزشکان می­گویند. که در این ساختمان پزشکان نیاز به آزمایشگاه رادیولوژی و غیره می­باشد.

  راهنمای خرید:
  • پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب امکانپذیر است.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • لینک دانلود امکان 10 بار دانلود در 48 ساعت آینده را دارد، لذا باید طی 48 ساعت آینده نسبت به دریافت کامل فایل اقدام نمایید. پس از اتمام بازه 48 ساعتی، فایل فوق به صورت خودکار از روی سرور پاک شده و دریافت شده تلقی می شود.
  • در صورت وجود هر گونه مشکل در فایل دانلود شده، حداکثر تا 24 ساعت، از طریق تماس با ما اطلاع دهید تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.