دانلود مطالعات طراحی مدرسه بهینه در مقطع ابتدایی( ناحیه ) ۲۳۰ صفحه


در حال بارگذاری
۱۲ خرداد ۱۳۹۶
فایل ورد
50.6 MB
230 صفحه
۸.۰۰۰ تومان
خرید

دانلود رساله رشته معماری با موضوع طراحی مدرسه بهینه در مقطع ابتدایی ( ناحیه ) ۲۳۰ صفحه فایل ورد قابل ویرایش

 

مقدمه:

افراد هر جامعه ای سرمایه های همیشگی آن هستند و هر جامعه ای تمام توجه خود را معطوف به این افراد می کند بطوریکه تلاش هر جامعه ای به این موضوع معطوف است که در هر مقطع سنی آموزش و پرورش مناسب را در محیط مناسب به افراد خود بلاخص کودکان بدهد زیرا هر گونه سرمایه گذاری و برنامه ریزی در رابطه با کودکان در آینده منجر به داشتن افرادی با توانمندیهای خاص و نهایتاً دستیابی به جامعه ای پیشرفته و دارای ارزشهای متعالی خواهدشد.

کودکان باید در شرایطی پرورش یابند تا بتوانند ارتباط مناسب و هدفمند با محیط و جامعه خود را برقرار سازند.پس اولین دوره ورود کودک به اجتماع مرحله ای اساسی و بنیادین در محقق شدن این مهم است.

در فرهنگ ایرانی-اسلامی ما نیز تعلیم و تربیت و علم آموزی جایگاهی بسیار والا دارد. و تاکید بر تربیت و پرورش کودکان در سنین پایین که به نوعی آغازگر شکل گیری شخصیت و آماده سازی او برای ورود به اجتماع است بیشتر است. زیرا آنچه ضروری است تا کودکان افرادی شایسته و مفید باشند به صورت بالقوه در آنان قرار داده شده تنها باید آن را در محیط و فضایی مناسب شکوفا ساخت بطوریکه چنانچه محیط فیزیکی و فضای کالبدی با ذات و طبیعت جستجوگر کودک سازگار نباشد بعید است روح او ترغیب به یادگیری و استعدادهای بالقوه او بالفعل شود. البته باید در نظر داشت که منظور از این فضا تنها یک محیط فیزیکی صرف نیست بلکه منظور فضایی فعال و تأثیرگذار است که در شکل گیری شخصیت وی دخالت می کند و امنیت و آزادی وآرامش او را تأمین و محافظت می نماید . با قاطعیت میتوان مدرسه را یکی از پیشگامان این گونه فضاهای تأثیر گذار دانست.

 

فهرست مطالب :

 

فصل اول : مطالعات پایه ۶۷ ص 

کودک

کودک و فضا

آموزش و پرورش

بررسی انواع نظامهای آموزشی

بررسی ابزارهای آموزشی

فصل دوم : مطالعات زمینه  ۲۰ ص

خصوصیات و ویژگی های شهر مشهد

اصول مکانیابی فضاهای آموزشی

مکانیابی سایت

مرحله دوم : مطالعات تکمیلی _ تطبیقی  ۶۲ ص

عوامل مؤثر در عملکرد فضاهای آموزشی

تأثیرات اقلیمی

اصول ایمنی- سازه – تأسیسات

تناسبات و استانداردها

انواع سازماندهی

فصل دوم : مطالعات تطبیقی ۱۶ ص

  • بررسی نمونه های خارجی
  • بررسی نمونه های ایرانی

مرحله سوم : تحلیل و جمع بندی ۱۶ ص

 مرحله چهارم: برنامه فیزیکی ۱۴ ص

منابع

 

توجه :

لطفا از این پروژه در راستای تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده نمایید و از ارایه مستقیم این پروژه به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی ، خودداری فرمایید.

  راهنمای خرید:
  • پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب امکانپذیر است.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • لینک دانلود امکان 10 بار دانلود در 48 ساعت آینده را دارد، لذا باید طی 48 ساعت آینده نسبت به دریافت کامل فایل اقدام نمایید. پس از اتمام بازه 48 ساعتی، فایل فوق به صورت خودکار از روی سرور پاک شده و دریافت شده تلقی می شود.
  • در صورت وجود هر گونه مشکل در فایل دانلود شده، حداکثر تا 24 ساعت، از طریق تماس با ما اطلاع دهید تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.