دانلود رساله گذر از تنهایی (با رویکرد به فضای بینابینی) ۱۲۴ ص فایل ورد


در حال بارگذاری
۱۰ خرداد ۱۳۹۶
ورد قابل ویرایش
27.8 MB
124 صفحه
۸.۰۰۰ تومان
خرید

دانلود پایان نامه کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری با موضوع گذر از تنهایی (با رویکرد به فضای بینابینی) ۱۲۴ صفحه فایل ورد قابل ویرایش

 

چکیده

… لذت خنکی آب را در پاهایم حس می کنم.  اندیشه بسیار زیبایی در نظرم جلوه می کند. با سماحت هر چه بیشتر دنبال آن را می گیرم. این اندیشه مربوط به تنهایی است ، ولی تنهایی به عنوان یک هنر نه به عنوان یک بیماری و نه به عنوان مشکلی که هزاران اثر بد بر انسان دارد.

… اگر ما به بچه هامان بیاموزیم که هنر جدیدی را که من از آن با عنوان “هنر تنهایی” نام می برم یاد بگیرند ، زندگی انسان ها چه به صورت فردی و چه اجتماعی با آنچه که ما امروزه در سنین مختلف می شناسیم بسیار متفاوت خواهد بود. (تنها دویدن ، نادر خلیلی )

.

.

.

[… گاهی به هنگام تماشای یک فیلم در تمام لحظات ، احساس می کنی که با سازنده ی فیلم به همه جا رفته ای و بزرگترین آرزویت این می شود که سازنده و آفریننده ی چنین اثر زیبا و جاودانه ای باشی…

چرا فیلمساز این فیلم را می سازد؟

زیرا لذت و شوق آفرینش ، تخیلات زیبا و شورانگیزی که فقط در وجود یک نفر می توانند وجود داشته باشند با نیروی درونی عظیمی انسان را مجبور می کنند رؤیاها و آفرینش را برای دیگران به ارمغان می آورد. آفرینش برای تقدیم همه ی احساس خود به دیگران و رویاهایی که در درون یک انسان برای او حقیقت محض هستند در حالی که دیگران نمی توانند آنها را ببینند ، همانند رؤیاهای خود من درباره ی ساختمان ها ، گوش ماهی ها و بناهای پیله ای شکل و سفالی که در اوج زیبایی ساخته و با آتش و لعاب به سفال تبدیل شوند.

 

 

فهرست مطالب

 

چکیده ۱

 

فصل اول : 

کلیات

۱-۱٫شرح مسئله

۱-۲٫بررسی اهداف کلان در طراحی دریاچه و کاربری های اطراف دریاچه

۱-۲-۲٫ارتقاء ساختار اکولوژیکی و پایداری زیستی درارتباط با منطقه و شهر تهران

۱-۲-۳٫تقویت کارکردهای فراغتی و تفرجی

۱-۳٫اهداف طراحی مجموعه

 

فصل دوم :

مبانی نظری

۲-۱٫مبانی طراحی فضای فرهنگی

۲-۱-۲٫رابطه فرهنگ و معماری

۲-۲٫مبانی نظری طراحی

۲-۲-۱٫تعریف

۲-۲-۲٫همزمانی

۲-۲-۴٫تفکر شرقی

۲-۲-۵٫آب

۲-۲-۶٫ خاک

 

فصل سوم

ضوابط طراحی مجموعه فرهنگی

۳-۱٫ گالری ها

۳-۱-۴٫حرکت و دسترسی گالری ها

۳-۱-۵٫تنظیم شرایط محیطی

۳-۱-۶٫تهویه مطبوع

۳-۳٫کتابخانه

۳-۳-۱٫میزان فضاهای کتابخانه

 

فصل چهارم

نمونه های موردی

 

فصل پنجم

تحلیل سایت

۵-۱مطالعات تاریخی

۵-۱-۲٫تاریخچه شهرتهران

۵-۲٫مطالعات فرهنگی

۵-۳٫مطالعات اجتماعی

۵-۳-۲٫امکانات شهر

۵-۴٫موقعیت جغرافیایی و اقلیمی

۵-۴-۳٫شیب زمین

۵-۵٫ویژگی های اقلیمی

۵-۵-۱٫بارندگی

۵-۵-۴٫ باد

۵-۵-۴-۱٫بررسی بادهای تهران و طبقه بندی آن

۵-۵-۴-۲٫ باد های غالب

۵-۵-۶٫ تابش

۵-۶٫علت انتخاب سایت

منابع

 

 

توجه :

لطفا از این پروژه در راستای تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده نمایید و از ارایه مستقیم این پروژه به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی ، خودداری فرمایید.

  راهنمای خرید:
  • پرداخت با کلیه کارتهای بانکی عضو شتاب امکانپذیر است.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد. همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • لینک دانلود امکان 10 بار دانلود در 48 ساعت آینده را دارد، لذا باید طی 48 ساعت آینده نسبت به دریافت کامل فایل اقدام نمایید. پس از اتمام بازه 48 ساعتی، فایل فوق به صورت خودکار از روی سرور پاک شده و دریافت شده تلقی می شود.
  • در صورت وجود هر گونه مشکل در فایل دانلود شده، حداکثر تا 24 ساعت، از طریق تماس با ما اطلاع دهید تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.